W maju w Stalowej Woli odbędzie się hackathon poświęcony m.in. technologii kosmicznej
2025-03-20 10:54:18(ost. akt: 2025-03-20 10:54:28)
Rozpoczęły się zapisy na hackathon SPACESHIELD Hack, który w maju br. odbędzie się w Stalowej Woli na Podkarpaciu. Wydarzenie skupione będzie wokół zagadnień dotyczących przyszłości technologii kosmicznych i obronnych.
Hackathon, inaczej maraton programowania, to wydarzenie, w trakcie którego programiści i przedstawiciele innych zawodów związanych z rozwojem oprogramowania rozwiązują konkretne zadania.
Organizatorem wydarzenia SPACESHIELD Hack jest m.in. Stalowowolska Agencja Rozwoju Regionalnego (StARR). Prezes StARR Jacek Śledziński poinformował PAP, że najlepsze rozwiązania wypracowane podczas hackathonu będą rozwijane w ramach „kreatywnej przestrzeni w Stalowej Woli”.
"Na zwycięzców czekają również nagrody. Obecnie pula nagród wynosi 50 tys. zł, ale na pewno będzie większa" - zapewnił.
Organizatorzy zakładają, że w imprezie udział weźmie ok. 200 osób. Pierwsze zgłoszenia już wpłynęły, a chętni mają czas do 25 maja br. Zarejestrować się można pod adresem www.spaceshield.pl.
Stalowowolski hackathon będzie skupiony wokół trzech wyzwań: space (przestrzeń kosmiczna), defence (obrona) oraz łączący oba te zagadnienia dual use. Będzie też kategoria open.
Konkretne zadania, nad którymi pracować będą uczestnicy majowego hackathonu przygotowali specjaliści i eksperci podczas ubiegłotygodniowego antyhackathonu, który odbył się w Stalowej Woli. Łącznie powstało ponad 20 konkretnych problemów; o tym, nad jakimi wyzwaniami będą pracować, uczestnicy dowiedzą się w dniu wydarzenia.
Hackathon SPACESHIELD Hack odbędzie się w dniach 24-25 maja br., w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.
Wydarzenie organizowane jest w ramach unijnego projektu „Space 4 Talents”. Partnerami projektu są: miasto Stalowa Wola, Stalowowolska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. (StARR), Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja Polska Innowacyjna, Rebels Valley, Akademia Leona Koźmińskiego i Stowarzyszenie Innspace.(PAP)
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez