Regularne badania to zdrowie i dłuższe życie naszych pupili. Rusza akcja “Czas na BADANIE”

2025-06-20 09:01:14(ost. akt: 2025-06-20 09:03:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Systematyczna profilaktyka weterynaryjna psów i kotów to fundament odpowiedzialnej opieki. Czworonogi nie powiedzą, że coś je boli – dlatego to my, opiekunowie, musimy zadbać o ich zdrowie zawczasu. Z myślą o nich rusza akcja „Czas na BADANIE”, zainicjowana przez Royal Canin we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ). Jej celem jest ułatwienie dostępu do badań profilaktycznych – bez stresu i przy niższych kosztach.
Royal Canin dofinansuje aż 1000 wizyt w 100 klinikach weterynaryjnych w całej Polsce – w tym w ośmiu placówkach na terenie województwa podkarpackiego. To kontynuacja działań edukacyjnych marki, zapoczątkowanych kampanią „Wyjdź z neta, idź do weta”, która miała na celu zwrócenie uwagi opiekunów na wagę regularnych kontroli zdrowia zwierząt.

– Zwierzęta to nie tylko nasi towarzysze, ale członkowie rodziny, którzy zasługują na troskliwą i systematyczną opiekę zdrowotną. Z danych zebranych podczas kampanii „Wyjdź z neta, idź do weta” wynika, że niemal połowa opiekunów odwiedza weterynarza tylko raz w roku. Dlatego zdecydowaliśmy się dofinansować wizyty ogólnoprofilaktyczne w partnerskich klinikach w całym kraju, w tym także na Podkarpaciu – podkreśla Daria Kulińska, dyrektorka ds. korporacyjnych w Royal Canin.

Akcja ma zachęcić właścicieli do znalezienia zarówno czasu, jak i dogodnej lokalizacji dla badań swoich pupili. Dlatego Royal Canin objął współpracą 100 wybranych klinik w całym kraju, w tym następujące placówki w województwie podkarpackim:
— Przychodnia Weterynaryjna Dr Sowa, ul. Pułaskiego 9, 35-011 Rzeszów
— „Podkarpacka 52” Przychodnia Weterynaryjna, lek. wet. Rafał Matusz, ul. Podkarpacka 52, 35-083 Rzeszów
— Gabinet Weterynaryjny, lek. wet. J. Wojtyna-Stawarz, ul. Przemysłowa 3/29a, 36-040 Boguchwała
— Spółka Usług Weterynaryjnych SUVET, ul. Wielopolska 11, 39-200 Dębica
— Centrum Weterynaryjne „MAMUT”, ul. Kossaka 1, 39-400 Tarnobrzeg
— Przychodnia Weterynaryjna Dzikowska, Katarzyna Pietranis, ul. Konfederacji Dzikowskiej 14/19, 39-400 Tarnobrzeg
— Centrum Małych Zwierząt Argos, K.M. Oręziakowie, ul. Komisji Edukacji Narodowej 7, 37-450 Stalowa Wola
— Przychodnia Weterynaryjna „Pirania”, Marcin Urzędowski, Potok 242A, 38-400 Krosno

O tym, jak kluczowa jest profilaktyka, przypomina w rozmowie z Eska Rzeszów lek. wet. Hanna Sowa z rzeszowskiej przychodni Dr Sowa:
– Warto regularnie zabierać pupila na wizyty kontrolne, ponieważ wiele chorób, takich jak nowotwory, schorzenia serca, nerek czy cukrzyca, rozwija się powoli i bez wyraźnych objawów. Wczesne wykrycie daje największe szanse na skuteczne leczenie. Profilaktyka poprawia jakość życia i wydłuża jego długość. Szczepienia, regularne odrobaczanie i badania krwi to podstawowe filary opieki zdrowotnej.

Od 20 maja na stronie Royal Canin można wygenerować kupon dofinansowujący wizytę na kwotę 50 zł. Strona: www.kupony.royalcanin.pl/czasnabadanie.

Akcja potrwa do 22 czerwca. Co tydzień, w każdy poniedziałek, udostępniana będzie nowa pula 200 kuponów. Kupony można realizować do końca sierpnia w wybranych klinikach biorących udział w programie. Na opiekunów i ich pupili czeka także niespodzianka – prezent od Royal Canin po zakończonej wizycie.

Jak przygotować zwierzę do wizyty?

Aby zminimalizować stres i umożliwić lekarzowi wykonanie pełnego badania, PSLWMZ przypomina kilka istotnych zasad przygotowania pupila:

– Zalecamy przyjście ze zwierzęciem na czczo – najlepiej po 8–10 godzinach bez jedzenia. Dzięki temu możliwe będzie wykonanie pełnej diagnostyki, w tym pobranie krwi czy badanie USG, jeśli zajdzie taka potrzeba. Prosimy też o przyniesienie próbki moczu, a w uzasadnionych przypadkach także zbiorczej próbki kału – mówi dr Katarzyna Mróz z PSLWMZ.

Dbanie o zdrowie zwierząt zaczyna się od prostych kroków. Najlepszy moment na profilaktyczne BADANIE jest właśnie teraz.

źródło: ESKA Rzeszów